Kultūros ministrė: „Kultūra pripažinta inovacijų kūrimo būtinąja dalimi“

Data

2017 08 03

Įvertinimas
0
LKT forumas 2017_Vytenio Budrio nuotrauka (2).jpg

 Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson įtraukta į Vyriausybės Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų strateginės tarybos (toliau Taryba) sudėtį, tuo pripažįstant kultūros svarbą inovacijų kūrimui ir plėtrai.

„Niekam nekyla abejonių, kad kultūra ir menas yra inovacijų dalis, kuri dažnai inspiruoja ir inicijuoja inovacijų atsiradimą, o įtraukimas į vyriausybinę tarybą yra mažas žingsnelis, bet svarbus pripažinimas“, – pažymėjo ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Pasak ministrės, siekiant stiprios, konkurencingos ekonomikos kiekvienai šaliai būtina investuoti į inovacijas. Tačiau turint ribotus išteklius reikia priimti sudėtingą sprendimą, kurioms sritims skirti didžiausią dėmesį ir finansavimą. Džiugu, kad kultūra ir kūrybinės inovacijos pripažįstamos lygiavertėmis ir svarbiomis.

Taryba teikia Vyriausybei siūlymus dėl pagrindinių inovacijų politikos įgyvendinimo priemonių, dėl inovacijų srities paramos, skatinimo ir finansavimo schemų ir programų, todėl kultūros ministrės dalyvavimas jos darbe sudarys palankesnes galimybes kūrybinėms inovacijoms įsilieti į šį sektorių.