Kultūros ministrė ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes

Data

2017 02 07

Įvertinimas
1
DSCF0218.JPG

Vasario 7 d. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, aptarė iniciatyvas ir kultūrinius projektus stiprinant tarpinstitucinį bendradarbiavimą, ruošiant 2018 m. Europos kultūros paveldo metų veiksmų planą.  

Susitikimo metu A. Pranckevičius pristatė EK atstovybės Lietuvoje artimiausius renginius ir projektus, pakvietė Kultūros ministeriją prisidėti prie „Europos egzamino“ veiklų, renginių, skirtų Europos dienai, Romos sutarties pasirašymo 60-mečiui. Taip pat ir įgyvendinant bendrus projektus, skirtus informacinio raštingumo gebėjimų stiprinimui. 

Kultūros ministrė pabrėžė glaudaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą ir pažymėjo, kad būtinas didesnis dėmesys regionams, pristatant europines iniciatyvas ir kultūrinius projektus, įvairias tarptautinio bendradarbiavimo tarp menininkų galimybes. 

„Lietuvoje kasmet švenčiame Europos dieną, vyksta Europos paveldo dienos, o 2018 metai paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Tai puiki proga mūsų menininkams ir kultūros lauko atstovams įgyvendinti kūrybinius projektus, aktualizuoti Europos kultūrinius ženklus Lietuvoje,  visuomenei įsitraukti į įvairias kultūrines veiklas. Kultūros ministerija pasiruošusi aktyviau bendradarbiauti su EK atstovybe, kad ir regionuose gyvenantys turėtų galimybę išvysti bendrus Lietuvos ir užsienio šalių menininkų kultūrinius projektus. Taip pat, ugdant informacinio raštingumo gebėjimus“, – susitikimo metu su A. Pranckevičiumi sakė kultūros ministrė. 

Sutarta, kad Kultūros ministerija ir EK atstovybė Lietuvoje glaudžiai bendradarbiaus ruošiant 2018 m. Europos kultūros paveldo metų veiksmų planą, viešinant galimybes, susijusias su „Europa piliečiams“ ir „Kūrybiška Europa“ programų veiklų įgyvendinimu regionuose, svarstant Europos Sąjungos Audiovizualinių žiniasklaidos paslaugų direktyvos klausimus.