Kultūros ministras susitiko su Japonijos ambasadoriumi

Data

2019 02 06

Įvertinimas
0
IMG_4524-apkirpta_nauja.jpg

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas trečiadienį susitiko su Japonijos ambasadoriumi Shiro Yamasaki trumpai aptarti šalių kultūrinio bendradarbiavimo projektus ir galimą Japonijos indėlį prisidedant prie plataus Lietuvoje vykstančių kultūros renginių spektro.

Ministro teigimu, Lietuva labai vertina Japonijos ambasados veiklą stiprinant Lietuvos ir Japonijos kultūros ryšius, Japonijos Vyriausybės reikšmingą indėlį į Lietuvos kultūrą per Kultūrinės paramos teikimo schemą ir įvairias Japonijos fondo, Kultūros reikalų agentūros, Japonijos mokslo ir švietimo ministerijos programas. Lietuvoje auga susidomėjimas Japonijos kultūra ir menu, skaitomi ir vertinami tokie japonų literatūros autoriai, kaip Haruki Murakami, Yukio Mishima, Banana Yoshimoto, Sayaka Murata. Netrukus prasidėsiančioje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje šiemet dalyvaus ir dalininkas iš Japonijos Katsumi Komagata, kūrybinės studijos, kurioje jis darbuosis mugės metu, veiklą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kaip sektiną kultūrinio bendradarbiavimo pavyzdį, susitikimo dalyviai įvardijo Lietuvos kultūros tarybos ir Japonijos ambasados remiamą festivalį „Now Japan“ ir pažymėjo, kad svarbu užtikrinti jo tęstinumą. Festivalis pristato platų Japonijos kultūros spektrą: nuo tradicinių menų ir amatų, japonų virtuvės, japoniškų komiksų ir videožaidimų pristatymų iki šiuolaikinio meno renginių – koncertų, šiuolaikinio šokio renginių, parodų, kūrybinių dirbtuvių. Kasmet festivalyje apsilanko iki 10 tūkstančių žiūrovų ir dalyvių. Savo ruožtu festivalio „Now Japan“ rengėjai VšĮ „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“ praėjusį rudenį Tokijuje vykusiame renginyje „DesignArt 2018“ įgyvendino nemažos apimties programą „Lithuania: Creative & Contemporary”, kurios metu pristatė Lietuvos kultūros ir kūrybines industrijas, organizavo parodas, tinklinius renginius, konferenciją.

Ministras M. Kvietkauskas pakvietė Japonijos ambasadą aktyviai dalyvauti Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 – programoje skatinant šalių kultūros organizacijų ryšius, bendradarbiauti su viešąja įstaiga „Kaunas 2022“, 2020 metais minint Japonijos konsulo Čijunės Sugiharos veiklos 80-metį. Ministras taip pat atkreipė ambasadoriaus dėmesį į Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus kiemelyje (Pamėnkalnio g. 12) šalia Holokausto ekspozicijos esantį paminklą diplomatui Čijunei Sugiharai – žydų tautos dėkingumo ženklą visiems gelbėtojams.