Kultūros ministras: ministerija konsultuoja kultūros įstaigas ir siekia pagerinti jų finansinę padėtį

Data

2019 07 25

Įvertinimas
0
Pastato lentelė.jpg

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ketvirtadienį pakomentavo susiklosčiusią padėtį ir jos atgarsius viešojoje erdvėje dėl Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro finansavimo.

„Kultūros įstaigų finansinė situacija Kultūros ministerijai yra puikiai žinoma. Kai kur yra iškilę problemų dėl pernykščių Vyriausybės sprendimų 15 procentų sumažinti vadinamąsias ūkines išlaidas. Ministerija nuolat konsultuoja, siekia padėti įstaigoms. Tikrai noriu patikinti, kad jokių teatrų ar bibliotekų uždaryti neketiname, – sakė kultūros ministras. – Kartu su kultūros įstaigomis sprendžiame iškylančias problemas ir matome galimybių šiemet valstybinėms kultūros įstaigoms, kurių problemos išties objektyvios, finansiškai padėti. Tačiau taip pat siekiame pabrėžti, kad jų finansų valdymas turi būti efektyvus, jos turi siekti ir geresnės vadybos, ir naudoti savo turimas lėšas atsakingai.“

Ministras informavo, kad susitikęs su Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktore aptarė bibliotekos finansinę situaciją. Pasak M. Kvietkausko, kai kur trūkumai yra objektyvūs, bet kai kur būtų galima lėšas naudoti ir efektyviau, visų pirma siekiant, kad bibliotekos lankytojų, skaitytojų lūkesčiai, pagrindinė bibliotekos veikla būtų užtikrinti.

Kultūros ministro teigimu, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro situacija yra šiek tiek kita. Tai viešojo administravimo funkcijas atliekanti įstaiga, savarankiškas biudžetinių asignavimų valdytojas. Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui padidinti biudžetą būtų galima keičiant biudžeto įstatymą – tai Vyriausybės ir Seimo sprendimų dalykas.

„Kultūros ministerija tikrai mato, kad yra objektyvus lėšų trūkumas dėl kylančių finansinių išlaidų. Kita vertus, mes taip pat labai siekiame, kad įstaigos savo finansus valdytų atsakingai ir galbūt perskirstytų išlaidas, patobulintų savo biudžetus, siektų geresnės vadybos. Kultūros vadyba, mecenavimo pritraukimas – taip pat svarbūs įstaigų ir jų paslaugomis besinaudojančiųjų gerovės šaltiniai“, – žiniasklaidos atstovams ketvirtadienį sakė kultūros ministras M. Kvietkauskas.