Kultūros ministerijos vadovybė susitiko su Lietuvos kultūros tarybos atstovais

Data

2017 02 02

Įvertinimas
1
tinklapiui.jpg

Ketvirtadienį Kultūros ministerijoje įvyko ministerijos vadovybės susitikimas su Lietuvos kultūros tarybos atstovais. Susitikime dalyvavo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson bei viceministrai Audronis Imbrasas ir Gintautė Žemaitytė.

Susitikimo metu L. Ruokytė-Jonsson dar kartą akcentavo Kultūros ministerijos įsipareigojimą laikytis pagarbaus atstumo principo bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros taryba. Kaip pažymėjo ministrė, „Pagrindinis tikslas – pagarbaus atstumo principo įtvirtinimas visų pirma tobulinant įstatyminę bazę. Jau pavasario sesijoje planuojame pluoštą įstatyminių pokyčių, kurie leistų Lietuvos kultūros tarybai dirbti skaidriau ir efektyviau. Kita svarbi užduotis - didinti kultūros bendruomenės pasitikėjimą Lietuvos kultūros taryba kaip pagrindiniu kultūros politikos įgyvendinimo instrumentu. To galima pasiekti tik įsiklausant į kultūros bendruomenę ir atsižvelgiant į visuomenės poreikius.“

Lietuvos kultūros tarybą kuruojantis viceministras Audronis Imbrasas susitikimo metu išskyrė labiausiai neatidėliotinus darbus. Viena vertus, labai svarbu priimti įstatymines pataisas, kurios leistų Lietuvos kultūros tarybai įsigyti ekspertines paslaugas, remiantis kvalifikacija, o ne tik mažiausia kaina. Taip pat būtina funkcijų ir programų peržiūra, ypatingą dėmesį skiriant regionams ir jų kultūrai bei vaikų ir jaunimo įtraukimui į kultūros procesus. Čia taip pat būtina ir rimta silpnesnių ar ne visai gerai veikiančių programų peržiūra ir stiprinimas. Galiausiai, dėmesys regionams turi pasireikšti ne tik didesniu akcentu programose, bet ir administracine pagalba. A. Imbrasas pabrėžė, jog regionuose dažnai stokojama projektų rašymo kompetencijų, todėl Lietuvos kultūros taryba galėtų pagelbėti silpnesniems pareiškėjams rengiant paraiškas. Dar vienas instrumentas vystyti kultūrą regionuose yra regioninių kultūros tarybų modelis. Sutarta, jog šis modelis turi būti išbandytas ir ištobulintas viename regione, kad po to galėtų būti multiplikuojamas visuose Lietuvos regionuose.

Susitikimo metu taip pat konstatuota, jog iki šiol dar stokojama suvokimo, kokiais principais veikia Lietuvos kultūros taryba, todėl būtina skirti didesnį dėmesį visuomenės, kultūros lauko, žiniasklaidos ir politikų informavimui apie Lietuvos kultūros darbo principus bei sąrangą. Susitikime sutarta koordinuoti abiejų institucijų veiklą ir susitikimus dėl bendradarbiavimo rengti reguliariai.