Kultūros ministerijoje vyko LR trišalės tarybos kultūros komiteto narių posėdis

Data

2018 02 01

Įvertinimas
0
tinkama foto 1.JPG

Kultūros ministerijoje įvyko LR trišalės tarybos kultūros komiteto posėdis, kuriame aptarti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų ir Lietuvos kultūros politikos pagrindų įstatymo klausimai.

„Mūsų pozicija labai aiški – suprantame kultūros sektoriaus darbuotojų atsidavimą savo darbui, būtent dėl to, kartu su socialiniais partneriais ir Trišale taryba turime atrasti mechanizmus, kurie sąlygotų ir tolimesnį kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimų augimą“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Atsižvelgiant į šiais metais didėjantį savivaldybių finansavimą Kultūros ministerija įsipareigojo raštu paraginti savivaldybes didinti ir kultūros darbuotojų atlyginimus.

Tinkamiausio sprendimu priėmimo bus siekiama sudarius specialią kultūros ministerijos darbo grupę, kuri rūpinsis kultūros darbuotojų atlyginimų klausimu.

Susitikimo metu aptartas ir Lietuvos kultūros politikos pagrindų įstatymo parengimo procesas. Rengiant naujas įstatymo gaires kultūros ministerija įsipareigojo bendradarbiauti su komiteto nariais ir drauge įgyvendinti pagrindinius šio įstatymo tikslus – įtvirtinti kultūrą kaip strateginį valstybės prioritetą ir užtikrinti tvarų kultūros finansavimą.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson taip pat ragino komiteto narius teikti konkrečius pasiūlymus minėtų klausimų sprendimui.