Kultūros ministerijoje vyko diskusija, kaip padidinti kino prieinamumą žmonėms su klausos ir regos negalia

Data

2018 07 27

Įvertinimas
3
diskusijos nuotrauka 1.JPG

Kultūros ministerijoje įvyko projekto „Kino prieinamumo žmonėms su klausos ir regos negalia didinimas“ apskritojo stalo diskusija. Projektą rengia „Kurk Lietuvai“ projektų vadovė Asta Dumbrauskaitė.

A. Dumbrauskaitė pristatė esamą situaciją Lietuvoje ir siūlomą kino prieinamumo modelį bei Australijos, Jungtinės Karalystės, Švedijos, Vokietijos praktikų pavyzdžius.  Palyginti su kitomis šalimis, Lietuvoje klausos ar regos negalią turintys asmenys susiduria su didelėmis problemomis, norėdami susipažinti su kino menu. Šiuo metu Lietuvoje gyvena per 60 000 žmonių, turinčių prastą ar prarastą klausą bei regą. Senstant visuomenei ši  tikslinė grupė gausėja.   

Siūloma įdiegti modelį, numatantį daugiau filmų titruoti dar jų gamybos ir platinimo stadijoje, titruoti anksčiau kurtus filmus, versti tekstus į gestų kalbą, taikyti garsinį siužeto atvaizdavimą. Diskusijos metu buvo aptarti finansavimo ir praktinio įgyvendinimo klausimai.

Diskusijoje dalyvavo kino gamintojų, kino teatrų, kino festivalių, neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų, LRT, Kultūros ministerijos bei Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.