Kultūros ministerijoje „Kurk Lietuvai“ dalyvė kurs nacionalinės filmotekos koncepciją

Data

2017 09 07

Įvertinimas
0
DSC_44322.jpg

Kultūros ministerijoje darbą pradėjo projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė – Juliana Miliut, kuri čia dirbs ateinantį pusmetį ir kuruos nacionalinės filmotekos koncepcijos projektą.

J. Miliut džiaugiasi turėdama galimybę prisijungti prie Kultūros ministerijos ir prisidėti prie kino srities gerinimo Lietuvoje.

„Po dešimtmečio skirto žurnalistikai, įžengusi į kino sritį ir joje praleidusi kelerius metus, bendradarbiaudama su Lietuvos bei užsienio kino industrijos atstovais, organizacijomis ir institucijomis, supratau, jog nepaisant spartaus Lietuvos vystymosi skirtingose sferose, menas vis dar nėra taip efektyviai į įvairias Lietuvos gyventojų gyvenimo sritis integruota priemonė. Taip, kaip tai matosi užsienio praktikose ir neabejotinai galėtų praturtinti visuomeninio gyvenimo bei švietimo sistemos iniciatyvas. Tikiu, jog įgyvendinant valstybinio masto projektus švietimo bei kultūros srityse, galima sukurti palankią ir konstruktyvią terpę pilietinės visuomenės nariams norėti ir turėti sąlygas kurti Lietuvai ir Lietuvoje“, – teigė J.Miliut.

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė įgijo menų magistro laipsnį kino ir televizijos srityje, Didžiosios Britanijos Hertfordšyro universitete. Taip pat aktyviai dalyvavo skirtingose kino industrijos srityse, tiek bendradarbiaudama su Lietuvos ir užsienio kino pramonės atstovais, tiek įgyvendindama savarankiškus projektus. Jos profesinės veiklos domėjimosi sritys apima – kino paveldą, vizualiuosius menus, literatūrą, kultūrą, autorių teises ir kino edukaciją.