Kultūros ministerijoje – apie informacinį raštingumą ir koordinuotą grėsmių valdymą kultūros srityje

Data

2018 11 05

Įvertinimas
1
88888.JPG

Lapkričio 5, 7 ir 12 dienomis Kultūros ministerija jai pavaldžių įstaigų atstovams rengia praktinį seminarą „Šiuolaikinės medijos ir informacinis raštingumas kultūros srityse: kaip ugdyti atsparumą ir neprarasti budrumo?“ Seminare Vilniaus politikos analizės instituto, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento ekspertai ir analitikai, kultūros ministrės patarėjai supažindina su informacinio saugumo didinimu, pilietiškumo skatinimu, medijų ir informacinio raštingumo bei atsparumo informacinėms grėsmėms ugdymu ir visuomenės kritinio mąstymo stiprinimu.

Šis seminaras – dalis Kultūros ministerijos įgyvendinamo ir Vyriausybės lygiu koordinuojamo strateginio projekto „Visuomenės atsparumo informacinėms grėsmėms kultūros srityse sistemos sukūrimas“. Projekto tikslas – stiprinti atsparumą informacinėms grėsmėms jautriausiose, mažiausiai reguliuojamose ir priešiškai informacijai paveikiausiose Kultūros ministerijos veiklos srityse. Tai – visuomenės informavimo, kultūros paveldo, scenos meno, kino, muziejų, bibliotekų, archyvų, leidybos ir kitos kultūros sektoriaus sritys. Įgyvendinant projektą, numatyta sukurti Informacinių grėsmių valdymo sistemą Kultūros ministerijos valdymo srityje.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento 2017 m. atliktas informacinės aplinkos vertinimas parodė, kad kultūros sritis buvo trečioje vietoje po gynybos ir politikos pagal informacinių atakų kiekį ir siekė 575 atvejus per metus.