Kultūros ir energetikos ministrai aptarė investicijų į kultūros paslaugų infrastruktūrą klausimus

Data

2017 02 08

Įvertinimas
1
Ministre foto.jpg

Vasario 7 d. Energetikos ministerijoje įvyko kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson ir energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno susitikimas, kurio metu aptarti probleminiai investicijų į kultūros paslaugų infrastruktūrą klausimai.

Susitikimo metu kultūros ministrė pristatė kompleksinių investicijų iš kultūros ir energetikos ministerijų probleminius klausimus ir pabrėžė glaudaus bendradarbiavimo svarbą keičiantis informacija ir koordinuojant veiksmus įgyvendinant energetikos infrastruktūrinius projektus, susijusius su kultūros objektais.

Pasak ministrės, daugiausiai problemų kyla įgyvendinant pastatų energinio efektyvumo didinimo priemones (EP), kurios šiuo metu yra neefektyvios, brangina investicijas ir reikalauja didelių kultūros įstaigų finansinių įsipareigojimų.

„Dabar mes matome, kad įgyvendinus kai kuriuos investicinius projektus, kuriais siekiama energinio efektyvumo didinimo, Kultūros ministerijai priklausančiuose objektuose energijos sutaupymai bus žymiai mažesni, nei investicijos. Finansuojant EP per paskolų modelį, kai per 20 metų reikia grąžinti visas investuotas lėšas, labai padidėtų valstybės biudžeto išlaidos kultūros įstaigų išlaikymui. Taip pat, šis finansavimo modelis yra imlus laikui, turėtų dirbti du rangovai, o tai praktiškai yra neįmanoma ir neefektyvu. Minėtų problemų būtų galima išvengti taikant grąžintinos subsidijos modelį, kuris numatytų ilgesnį laikotarpį ir mažesnę grąžintiną investicijų sumą, leistų sutaupyti lėšų ir darbai vyktų greičiau“, – susitikimo metu sakė kultūros ministrė.