Krokuvoje pristatoma Kauno modernizmo architektūrai skirta paroda

Data

2017 07 05

Įvertinimas
0
kauno modernizmo architektura_foto.png

Liepos 10 d. Krokuvoje vykstančios UNESCO pasaulio paveldo sesijos metu bus pristatoma paroda „Kaunas 1919-1939: sostinė, įkvėpta modernizmo judėjimo“.

Krokuvoje vykstanti UNESCO pasaulio paveldo 41-oji sesija – tai puiki proga pristatyti tarptautinio pripažinimo jau sulaukusią Kauno modernizmo architektūrą. Lietuvos Nacionalinė UNESCO komisija ir LR kultūros ministerija jau kelerius metus aktyviai veikia, kad Kauno modernizmo architektūra būtų įtraukta į pasaulio paveldo vertybių sąrašą. Todėl Kauno architektūros, kaip vieno iškiliausių ankstyvųjų regionalizmo pavyzdžių modernizmo architektūros istorijoje, prisistatymas Krokuvoje vykstančioje UNESCO sesijoje prieš pat Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečio minėjimą tampa puikia proga skleisti žinią taip pat ir apie Lietuvos valstybės atkūrimą XX amžiaus pradžioje.

Parodos „Kaunas 1919-1939: sostinė, įkvėpta modernizmo judėjimo“ atidaryme dalyvaus Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato generalinė sekretorė Asta Junevičienė, LR Ambasadorius Lenkijos Respublikoje Šarūnas Adomavičius ir Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys. Parodos atidarymo metu įžanginį žodį tars Kauno architektūros žinovas prof. Jacek Purchla, kuris šiuo metu yra pasaulio paveldo komiteto pirmininkas ir Tarptautinio kultūros centro Krokuvoje direktorius.

 

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė