Kristinos Sabaliauskaitės romanas „Silva rerum“ pristatomas žymios lenkų rašytojos Olgos Tokarczuk organizuojamame festivalyje „Góry Literatury“

Data

2017 06 26

Įvertinimas
0
knygu-mugeje-5307702f7f7d6.jpg

Kristina Sabaliauskaitė dalyvaus žymios lenkų rašytojos Olgos Tokarczuk, kurios romanai yra išversti ir į lietuvių kalbą, organizuojamame literatūros festivalyje „Góry Literatury“ (Literatūros kalnai). Liepos 6 d. literatūros festivalio klausytojams Kristina Sabaliauskaitė pristatys ne tik pirmąjį Lenkijoje populiariausio lietuvių autoriaus romano „Silva rerum“ tomą, bet ir skaitys ištraukas iš antrojo romano tomo, kurį šiuo metu į lenkų kalbą verčia puiki romano pirmojo tomo vertėja Izabela Korybut-Daszkiewicz.

Pristatyti savo kūrybą Žemutinės Silezijos mieste Nowa Ruda vykstančiame festivalyje Kristiną Sabaliauskaitę pakvietė jos kūryba susižavėjusi žymi lenkų rašytoja Olga Tokarczuk, kuri ir ves susitikimą su lietuvių autore. Pirmojo tomo, kurį lenkų kalba išleido viena žinomiausių ir geriausių Lenkijoje leidyklų ZNAK, leidžianti tokių Nobelio premijos laureatų kaip Česlovas Milošas, Wislawa Szymborska ir kt. kūrinius, paskutiniame viršelyje Olga Tokarczuk rašė, kad „Silva rerum“ – tai puikiai parašytas, markesiškas romanas, kuris primena, kad Vidurio Europos istorija yra bendras mūsų visų pasakojimas.

Festivalyje „Góry Literatury“ Kristina Sabaliauskaitė susitiks su tokiais žymiais lenkų ir užsienio rašytojais, poetais ir vertėjais kaip Karol Modzelewski, Dariusz Suski, Mariusz Szczygieł, Adam Wajrak, Wioletta Grzegorzewska, Magdalena Grzebaltowska, Karol Maliszewski bei Olgos Tokarczuk kūrybos vertėjai į daugelį pasaulio kalbų. Tokie susitikimai lietuvių autoriams yra puiki proga ne tik pristatyti savo kūrybą, bet ir užmegzti nepaprastai vertingus ryšius su įvairiose Europos šalyse gyvenančiais ir kuriančiais lenkų rašytojais bei literatūros vertėjais į įvairias kalbas.

Kristinos Sabaliauskaitės romano „Silva rerum“ pirmasis tomas buvo išrinktas į geriausios Vidurio Europos knygos apdovanojimo „Angelus“ finalą. „Silva rerum“, kuri buvo pristatyta jau beveik visuose svarbiausiuose literatūros festivaliuose Lenkijoje, yra iki šiol labiausiai perkama lietuvių autoriaus knyga Lenkijoje. Spalio mėnesį yra planuojami Kristinos Sabaliauskaitės susitikimai su skaitytojais Poznanėje ir Varšuvoje.

 

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

Nuotraukos autorius: 15min.lt

 

Daugiau informacijos rasite čia:

http://nowa-ruda.com/festiwal-gory-literatury/

https://www.facebook.com/festiwalgoryliteratury/