Konkursą į Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje laimėjo Austė Zdančiūtė

Data

2018 05 18

Įvertinimas
6
austė zdanciute.jpg

Kultūros ministerijos skelbtą konkursą eiti kultūros atašė pareigas Prancūzijoje laimėjo Austė Zdančiūtė.

Austė Zdančiūtė yra įgijusi vadybos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje, taip pat baigusi Vilniaus universitetą bei įgijusi leidybos profesinio bakalauro laipsnį Paryžiaus Rene Dekarto universitete.

A. Zdančiūtė daugelį metų dirbo su kino projektais, paskutiniu metu ji buvo VšĮ „Meno avilys“ projektų vadovė ir koordinatorė, taip pat Žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja ir koordinatorė.

„Prancūzija – labai svarbi Lietuvos kultūrai. Prancūzai yra jautrūs menui, kūrybai, jie turi gilias tradicijas ir subtilų suvokimą, jie nebijo iššūkių mene, kine ir kitose kultūros srityse. Lietuvos menininkai, kūrėjai yra įdomūs Prancūzijai, todėl tikiuosi, kad naujosios kultūros atašė užsidegimas ir energija padės atrasti jungtis tarp menininkų iš Lietuvos ir Prancūzijos, tarp meno vadybos profesionalų ir abiejų šalių meno bei kultūros centrų ir institucijų.“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Konkursą laimėjusi pretendentė gali pradėti eiti pareigas, gavusi įstatymų nustatyta tvarka išduodamą asmens patikimumo pažymėjimą bei pritarus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai. Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji  metai.

 

nuotrauka iš "Nepatogus kinas"