Kaune vyks tarptautinė konferencija apie modernizmo architektūrą „Modernizmas ateičiai“

Data

2018 09 06

Įvertinimas
1
222222.jpg

2018-eji – Europos Sąjungos lygiu paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Įprasminant šią iniciatyvą, rugsėjo 12–13 dienomis Kaune vyks tarptautinė mokslinė konferencija, skirta modernizmo architektūros tyrimams ir sklaidai.          

Konferencijos tikslas – skatinti diskusiją ir kūrybingą bei konstruktyvų dialogą tarp įvairių sričių ir specialistų. Dviejų dienų renginio metu bus pristatomi ne tik teoriniai pranešimai, bet ir dalinamasi atvejo studijomis bei gerosiomis praktikomis.

Konferencijos „Modernizmas ateičiai“ metu pranešėjai iš įvairių pasaulio šalių dalinsis įžvalgomis apie modernizmo reikšmę šiandieniniame pasaulyje, tyrinės sėkmingus modernizmo architektūros gyvavimo nūdienoje atvejus ir aptars galimas modernizmo ateities vizijas. Konferencijos pranešimų pagrindu parengti tekstai bus publikuoti kaip atskiras mokslinis leidinys.

„Tikimės, kad šis tarptautinis renginys sutelks su kultūros paveldu susijusius mokslininkus ir praktikus, reikšmingai prisidės išgryninant Kauno modernizmo architektūros išskirtinę visuotinę vertę, kuri būtina pretenduojant į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą”, – teigia kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. – Vienas svarbiausių Europos kultūros paveldo metų tikslų – įžvelgti ir suvokti gilesnę prasmę erdvėse, kurios yra šalia mūsų.“

Pasak konferencijos mokslinio komiteto nario, architektūrologo Vaido Petrulio, unikalų modernizmo miestovaizdį turintis Kaunas yra gera vieta kalbėti apie XX amžiaus palikimą, kaip apie paveldo laboratoriją, kurioje šiandienos kūrybinės interpretacijos ir pasakojimai yra tokie pat svarbūs, kaip ir autentiški praeities ženklai. Pastaruoju metu dedama daug pastangų, kad būtų įvertintas šis architektūrinis palikimas – didelio potencialo ateities kultūros paveldas.

Nemokama konferencija „Modernizmas ateičiai“ vyks Kauno Žalgirio arenos amfiteatre.

Registracija į konferenciją vyks iki š. m. rugsėjo 7 d. Konferencijos programą, pranešėjus ir nuorodą į registraciją rasite: čia 

Organizatoriai: VšĮ „Kaunas2022“, Kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Partneriai: Valstybinė kultūros paveldo komisija, Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institutas ir instituto Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras, Kauno rajono savivaldybė.