Kariliono garsai Kaune skelbia muziejų kelio pradžią

Data

2018 05 18

Įvertinimas
1
SLR-40224.jpg

Šiandien, Tarptautinę muziejų dieną, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su muziejų asociacijos vadovu pradėjo šalies muziejus vienijantį projektą Lietuvos muziejų kelias. Aktualizuojant Valstybės atkūrimo šimtmetį ir Europos kultūros paveldo metus, 75 muziejai plėtos temą „Nepriklausomybės metų ženklai“.

„Unikalus, bendrai veiklai vienijantis, projektas „Lietuvos muziejų kelias“ tampa kultūros ir meno sklaidos,  modernių  iniciatyvų bei bendramuziejinių idėjų keitimosi platforma. Tai – iniciatyvių ir kūrybingų muziejininkų nuopelnas“, – atidaryme kalbėjo kultūros ministrė.

Lietuvos muziejų asociacijos rengiamas projektas šiemet pradeda penktus  renginių ciklo metus ir kviečia apmąstyti, šiuolaikiškai išreikšti svarbiausius Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) laimėjimus, ženklinančius  mokslo, menų, kultūros, švietimo, diplomatijos raidą, pramonės ir kt. sričių plėtrą.

Muziejų renginiai parodys, kaip augo ir tvirtėjo Lietuvos Respublika, ką ji sukūrė ir, kas išliko dabarčiai bei ateičiai, tapo bendro Europos kultūros paveldo dalimi. Pasak ministrės L. Ruokytės-Jonsson, šiandien muziejai yra ne tik atminties išsaugojimo, tyrimo, bet ir kultūros edukacijos įstaigos, kurių misija tampriai susijusi su visuomenės tobulėjimo skatinimu, žmogaus istorinės, kultūrinės, socialinės patirties formavimu, laikantis socialinės atsakomybės, darnos ir kultūrinio atvirumo principų: „Džiugu, kad šios permainos matosi  Lietuvos muziejuose. Puikus to pavyzdys – Lietuvos muziejų kelias“.

Lietuvos muziejai pristatys 130 renginių, kurie vyks  per ateinančius keturis šiltojo metų sezono mėnesius. Prasidėjęs Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18-ąją – projektas baigsis rugsėjo 27-ąją – Pasaulinę turizmo dieną.

Muziejai aktyvųjį renginių laikotarpį pradeda pagal jų priklausomybę etnografiniam regionui. „Nepriklausomybės metų ženklai“  temą pirmieji  pradės plėtoti Aukštaitijos muziejai, vėliau Dzūkijos, Suvalkijos (Sūduvos), Mažosios Lietuvos. Prasidėjus kalendoriniam rudeniui savo renginius pristatys ir į paskutinius projekto renginius kvies Žemaitijos muziejai.

 

Projekto rengėjas – Lietuvos muziejų asociacija ir 75 muziejai visoje Lietuvoje.

Išsami Lietuvos muziejų kelio programa – www.muziejai.lt

Informacija teikiama tel. + 370 5 279 09 18,  el. paštu muziejukelias@gmail.com