Juvelyrikos paroda ,,Žemaitijos balsai ir daiktai“ pristatoma Kijeve

Data

2018 07 09

Įvertinimas
1
Pristatymas.JPG

Švenčiant Lietuvos valstybės dieną – liepos 6-ąją, Kijeve, galerijoje ,,Kalita Art Club“ atidaryta lietuvių menininkės Eglės Čėjauskaitės-Gintalės juvelyrikos paroda ,,Žemaitijos balsai ir daiktai“. Parodoje eksponuojami kaklo papuošalai, škaplieriai, segės, medaliai, plaukų puošmenos, objektai, sukurti derinant įvairias medžiagas bei technikas (balintą sidabrą, spindintį auksą, rūdžių išgraužtą plieną, žalvarį, bronzą, mamuto kaulą, virvę, sudūlėjusį audinį ir t.t.).     

Į šios unikalios parodos atidarymą gausiai susirinkusius svečius bei lietuvių bendruomenę su Lietuvos valstybės diena pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis. Parodą pristatė  pati  menininkė, kuri sakė, kad  tai ekspozicija  bylojanti apie mūsų žemaičių šaknis, iš jų siamiamą striprybę. Idėjų kūrybai ji atradusi žemaitiškoje literatūroje, o konkrečiai tai  prof. Viktorijos Daujotytės poezijoje, ir  savo kūriniais siekianti ne iliustruoti tekstų turinį, bet materializuoti juose perteiktą autentišką Žemaitijos  regiono, iš kurio ir pati kilusi,  pasaulėjautą, šiai kultūrai būdingą nuotaiką, susikalbėjimą, pajautimą.

Po atidarymo lietuviai ir būrys ukrainiečių perėjo į šalimai galerijos esantį Lietuvos vardo skverą, kur  sugiedojo ,,Tautišką giesmę“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 4 d.

 

Jos pristatymą Kijeve organizavo Lietuvos Respublikos ambasada ir Kultūros atašė Ukrainoje, kuravo VšĮ ,,Porta Artis“, rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija,  koordinavo Lietuvos kultūros institutas.

Eglė Čėjauskaitė Gintalė – Lietuvos juvelyrė, konceptuali menininkė, kurianti netradicinius, išskirtinius juvelyrikos objektus bei papuošalus iš metalo, tekstilės ir įvairių netradicinių medžiagų. Menininkė yra baigusi metalo meno ir dizaino specialybes Vilniaus dailės akademijoje, yra nuolatinė parodų užsienyje ir Lietuvoje dalyvė, tarptautinių ir regioninių juvelyrikos konkursų laimėtoja, Lietuvos dailininkų sąjungos bei Tarptautinės medalininkų asociacijos Fidem narė.