Jaunųjų lietuvių dizainerių kūriniai pristatomi Paryžiaus dizaino savaitėje

Data

2017 09 13

Įvertinimas
0
Foto 1.JPG

Rugsėjo 9-13 dienomis lietuviškam dizainui dedikuotas parodų ciklas „Design Lithuania” antrus metus iš eilės pristatomas Paryžiaus dizaino savaitės metu. Didelio publikos dėmesio kasmet sulaukianti dizaino mugė vyksta įvairiose Paryžiaus vietose, o jaunųjų talentingų dizainerių kūryba paprastai kasmet pristatoma įspūdingos architektūros pastate, esančiame miesto krantinėje Les Docks Cité de la Mode et du Design.

Paryžiaus centre, tarp Gare d’Austerlitz ir Gare de Lyon, kur architekto ir dizainerio Paul Coudamy suprojektuotas pastatas išsiskiria savo autentišku dizainu ir yra patrauklus kūrybiško jaunimo, menininkų, kultūros visuomenės traukos centras, kur nuolat vyksta įvairūs mados, dizaino renginiai bei nuolat veikia čia įsikūręs garsiausias Paryžiaus mados institutas.

Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Prancūzijoje, šiais metais antrą kartą Paryžiaus dizaino savaitėje atskirame stende pristato penkiolikos lietuvių dizainerių kūrinius, atspindinčius naujausias dizaino tendencijas. Lietuvių dizaino stende pristatomi įvairūs autoriniai mados, tekstilės dirbiniai bei įvairūs interjero išskirtiniai objektai, keramikos kūriniai ir t.t.

Šių metų ekspozicijoje Paryžiuje Lietuvos stendas pasakoja apie ypatingą sąryšį su gamta – iš jos kylantį įkvėpimą, formas, natūralias medžiagas, kvapus ar skonius. Iš medžių žievių pagaminti indai, natūralaus bičių vaško žvakės, duonos raugu marginta keramika, mitinių pasakų būtybių raštai ar gintarinis kaleidoskopas – tai tik dalis eksponatų, su kuriais galės susipažinti parodos lankytojai.

Paryžiuje pristatomi šie lietuvių autoriai: Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė, Evelina Kudabaitė, Vita Vaitiekūnaitė, Alma Galinskaitė, Žilvinas Stankevičius ir kt. Šių metų ekspozicija – tarsi nedidelė užuomina į 2018 metų renginius Paryžiuje, kuomet minint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, lietuviškas dizainas sugrįš į Prancūzijos sostinę su kur kas platesne ekspozicija.

Lietuvių dizaino pristatymą Paryžiuje organizuoja Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaujant su kultūros atašė Prancūzijoje. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

 

Vida Gražienė
Lietuvos Respublikos kultūros atašė Prancūzijos Respublikoje