Izraelio skaitmeninio meno centre Holone – Paulinos Pukytės paskaita

Data

2018 03 12

Įvertinimas
1
44444.jpg

Kovo 8 d. Izraelio skaitmeninio meno centre Holone paskaitą skaitė XI Kauno bienalės vyriausioji kuratorė, menininkė ir rašytoja Paulina Pukytė. Pranešime „Presence and Absence of Monuments in Lithuania“ („Paminklų Lietuvoje buvimas ir nebuvimas”) kuratorė apžvelgė paminklų statymo ir nuėmimo istoriją Lietuvoje XX ir XXI a. bei kontekstualizavo praeitais metais įvykusios Kauno bienalės koncepciją, kurios pagrindine ašimi tapo paminklo (ne)įmanomumas.  

P. Pukytė supažindino susirinkusius klausytojus su ryškiausiais ir daugiausia atgarsio susilaukusiais bienalės darbais, analizavo jų turinį bei pasakojo apie visuomenės reakcijas.

Vieša paskaita surengta Hercilijos menininkų rezidencijos galerijoje vykusios parodos proga. Kovo 10 d. atidaryta grupinė paroda „Dead Honeys“, inspiruota ir suaktualinta praeitais metais „sprogusio“ ir per pasaulį vilnijančio #MeToo ir panašių judėjimų bei feministinio aktyvizmo. Parodoje eksponuojami moterų menininkų darbai pasitelkiantys moterų reprezentacijas popkultūroje taip demaskuodami sistemą, kuri šiuos įvaizdžius generuoja bei pateikia vakarietiškoje kapitalistinėje visuomenėje gyvenančiųjų vartojimui. Į parodą įtrauktas bendras P. Pukytės ir Minna Haukka darbas „New Girl in Town“.

Projektas paremtas Lietuvos kultūros instituto