Įspūdingas Viktorijos Gečytės kvarteto pasirodymas Paryžiaus džiazo festivalyje

Data

2017 11 23

Įvertinimas
2
IMG_9650.JPG

Lapkričio 21 d. Paryžiaus centre įsikūrusiame čekų institute buvo surengtas lietuvių džiazo vokalistės Viktorijos Gečytės kvarteto koncertas. Šio modernaus džiazo kvarteto pasirodymas buvo organizuotas  jau 15-ąjį kartą Paryžiuje vykstančio tarptautinio džiazo festivalio „Jazzycolors“ metu. Šiemet festivalyje, kurį rengia Paryžiuje esančių užsienių šalių kultūros asociacija, kurios narė yra ir Lietuva, dalyvavo 23 šalys ir pristatė savo šalies muzikantus devyniolikoje skirtingų kultūros centrų.

Lietuvos vardą pasaulyje garsinančios džiazo atlikėjos Viktorijos Gečytės koncertai rengiami ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur ji jau dešimt metų gastroliuoja su kontrabosistu Gene Perla, savo ilgametės karjeros metu grojusiu su Nina Simone, Sarah Vaughan ir Elvin Jones.

Jau daugelį metų Paryžiuje gyvenanti išskirtinio balso savininkė, aktyviai koncertuojanti V. Gečytė koncertui subūrė tarptautinį džiazo muzikantų kvartetą, pakviesdama kartu groti fleitos virtuozę, sklandančią tarp džiazo klasikos, šiuolaikinės kūrybos ir pasaulio etninės muzikos, kompozitorę Aminą Mezaache, taip pat ir išradingą gitaros meistrą prancūzą Yan Fernandez bei niujorkietį kontrabosistą Peter Giron. Koncerto metu šio kvarteto programoje skambėjo klasikinio džiazo, bliuzo ir lietuvių liaudies dainų inspiruotos muzikinės interpretacijos.

Koncerto organizavimą finansavo Lietuvos kultūros ministerija, projekto įgyvendinimą koordinavo Lietuvos kultūros institutas.

 

 

Vida Gražienė

Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje