„Infiltrators trio“ koncertuos Seinų džiazo klube „Spółdzielnia jazzowa“

Data

2017 03 16

Įvertinimas
0
infiltrators trio_foto 3.jpg

Kovo 17 d. žymiajame Seinų džiazo klube „Spółdzielnia jazzowa“ koncertuos Lietuvos džiazo grupė „Infiltrators trio“, kurioje groja Dmitrij Golovanov (klavišiniai, elektronika), Arkadij Gotesman (mušamieji, perkusija) ir Jan Maksymovič (saksofonai, elektronika).

Šio trio atliekama muzika nesileidžia įvelkama į vieno kurio muzikos žanro drabužį. Tai ir eksperimentinė muzika, ir laisvasis džiazas, ir ambient. Būgnininkas, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, saksofono meistras Janas Maksimovičius ir klavišininkas Dmitrijus Golovanovas kuria savitą muzikinį pasaulį, įsileidžia į jį klausytoją ir galiausiai patys tampa neatskiriama to pasaulio dalimi.

„Infiltrators trio“ gros žymiajame Seinų džiazo klube, kuris veikia prie „Menų, kultūrų ir tautų centro „Paribiai“. Šiame klube veikia Lenkijoje jau gerai žinoma jaunųjų džiazo muzikos atlikėjų grupė „Orkiestra klezmerska teatru sejneńskiego“. Na o šiame klube grojo tokios pasaulio džiazo muzikos žvaigždės kaip David Krakauer, Michael Alpert, kurio protėviai yra gimę Molėtuose, Debora Strauss, Jeff Warschauer, Paul Brody, Frank London bei tokios lenkų džiazo muzikos žvaigždės kaip Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Mikołaj Rogiński, grupė „Shofar“ bei daugelis kitų. Klube drauge su kompozitoriumi ir bosistu iš Lietuvos Justinu Važnevičiumi, vadinančiu save Franciszeko Szpilmano pseudonimu, sukurtas muzikinis projektas „Banda Nella Nebbia“ 2015 m. buvo apdovanotas garsiausiu visuomeninio Lenkijos transliuotojo, t.y. Lenkijos radijo įsteigtu liaudies muzikos interpretavimo apdovanojimu „Nowa tradycja Grand Prix“, na o Justinui Važnevičiui buvo įteiktas specialus lenkų muzikos žvaigždės Czeslawo Niemeno vardo prizas. Seinų džiazo klube jau koncertavo tokios grupės iš Lietuvos kaip „Banda Dzeta“, „Baltic Stones“ ir kt.

„Infiltrators trio“ koncertas Seinų džiazo klube – tai taip pat ir galimybė Lietuvos džiazo atlikėjams užmegzti muzikinius kontaktus su lenkų bei pasaulio džiazo muzikos atlikėjais bei aptarti būsimus bendrus muzikinius projektus.

„Infiltrators trio“ koncertą Seinų džiazo klube rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, koordinavo Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kultūros atašė Lenkijos Respublikoje.

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

Nuotraukos autorius: artoteka.greensheep.lt