Iki metų pabaigos planuojama baigti ES investicijų paskirstymą kultūros projektams

Data

2017 11 14

Įvertinimas
1
PS ES.jpg

Kultūros ministerija, kaip ir buvo numatyta, baigia 199 mln. eurų finansavimo iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų planavimą ir skirstymą. Nuo šių metų pradžios iki lapkričio 1 d. iš ES struktūrinių fondų lėšų sudaryti projektų sąrašai ir paskelbti kvietimai už 149 mln. eurų.

Šiuo metu pasirašyta projektų finansavimo sutarčių už daugiau nei 75 mln. eurų, o projektų vykdytojams jau išmokėta daugiau nei 8 mln. eurų ES lėšų.

Centrinės projektų valdymo agentūros vertinimui šiuo metu pateikta ir dar rengiama paraiškų už daugiau nei 32 mln. eurų. Iki metų pabaigos bus paskelbti konkursai arba sudaryti valstybės ir regionų projektų sąrašai dar 49 mln. eurų.

Spalio mėnesį buvo pasirašytos kultūros projektų finansavimo sutartys: finansavimas skirtas Lietuvos nacionalinio muziejaus projektui „Pilininko namo pritaikymas Lietuvos istorijos ekspozicijai ir edukacinių bei kultūrinių paslaugų teikimui“, kuriam skirta 3,3 mln. ES ir valstybės biudžeto lėšų; Pasandravio istorinio draustinio projektui – poeto Maironio tėviškės ir gimtinės pritaikymui kultūrinėms ir edukacinėms reikmėms – 0,22 mln. ES lėšų; Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios tvarkybai – 0,63 mln. ES lėšų, Žiežmarių sinagogos išsaugojimui ir pritaikymui visuomenės poreikiams – 0,18 mln. ES lėšų; Vilniaus regiono projektui „Trakų rajono viešosios bibliotekos Lentvario filialo ir Lentvario kultūros rūmų įrengimas rekonstruotame pastate“ – 0,64 mln. ES lėšų.

Primename, kad remiantis Vyriausybės programoje numatytais tikslais, didelė Europos Sąjungos (ES) investicijų dalis nukreipta regionams, siekiant aktualizuoti kultūrinių paslaugų plėtrą, išsaugoti ir visuomenės poreikiams pritaikyti nacionalinį kultūros paveldą, modernizuoti pasenusius, nesaugius ir visuomenės poreikių nebeatitinkančius kultūros objektus, stiprinti kultūros centrų, bibliotekų, jaunimo centrų veiklą, į ją įtraukti daugiau vaikų ir jaunimo.

 

Daugiau informacijos:

Viešųjų ryšių skyrius

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

tel. +370 608 47697

el. p. vrs@lrkm.lt