Deimantas Narkevičius – tarptautinėje parodoje „Namas su vaiduokliais“

Data

2017 12 04

Įvertinimas
0
DSC_9740.JPG

Lapkričio 30 d. Maskvos Jekaterinos fondo salėse atidaryta trečioji (iš septynių) tarptautinio projekto „Žmogaus likimas“ paroda „Namas su vaiduokliais“ arta „Apsėstas namas“, kuri veiks iki 2018 m. sausio pabaigos. 

Parodos atidarymas susietas su dviejų dienų menininkų ir tyrėjų simpoziumu, praplėtusiu parodos problematiką miesto, atminties ir traumos bei užmaršties temomis.

Parodoje dalyvauja įspūdinga aštuoniolikos garsių menininkų iš viso pasaulio komanda, kurioje yra ir Lietuvos medijų meno atstovas Deimantas Narkevičius. Parodos kuratorius Viktoras Misiano teigė, kad projekto trečiosios sesijos temą įkvėpė literatūros, teatro ir kino kūriniai, turėję analogišką pavadinimą.

D.Narkevičius parodoje pristatė darbą „Revisiting Solaris“, reflektuojantį garsų Andrejaus Tarkovskio filmą, o kartu – universalias istorijos, praeities, laiko temas, įvedamas stiprių vizualių asociacijų pagrindu. Apie atmintį ir traumas, būdingas jo kartai, žengusiai į meno sceną iš karto po Sovietų Sąjungos žlugimo, menininkas kalbėjo ir simpoziume.

Apsilankymo Maskvoje metu D.Narkevičius taip pat susitiko su Aukštosios ekonomikos mokyklos dizaino ir šiuolaikinio meno specialybių studentais.

 

Nuotraukos autorius: E.Vickun

 

Inga Vidugirytė-Pakerienė

Kultūros atašė Rusijos Federacijoje