Briuselyje atidaryta Kauno tarpukario modernizmo architektūros paroda

Data

2018 11 22

Įvertinimas
1
BOZAR Kauno parodos atidarymas 11.15 - apkirpta.jpg

Lapkričio 15 d. Briuselio vizualiųjų menų centre BOZAR atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918–1940“ (kuratoriai: Marija Drėmaitė, Giedrė Jankevičiūtė ir Vaidas Petrulis). Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Daugiau kaip 200 susirinkusių svečių sveikinęs BOZAR meno direktorius Paul Dujardin džiaugėsi, kad Belgijoje vis plačiau atrandama Lietuvos kultūra, glaudžiai susijusi su istorijos vingiais, kai prieš šimtą metų pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, atsikūrė ir įsikūrė naujosios, optimizmo kupinos valstybės, šiemet švenčiančios savo šimtmečius. Lietuvos ambasadorė Belgijoje R. Kazragienė pabrėžė Kaunui ir Lietuvai išskirtinio istorijos etapo ir optimizmo svarbą Lietuvos ir Europos kultūrai bei ypatingą kūrybinį impulsą, kurį liudija Kauno architektūra, sukurta per tokį trumpą laiką – tai gali pasitarnauti pavyzdžiu ir šiandienai. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė A. Junevičienė džiaugėsi sėkminga Kauno modernizmo architektūros kelione į UNESCO paveldo sąrašą. Parodos kuratorė M. Drėmaitė pristatė pagrindinius parodos akcentus.

Lapkričio 16–17 d. BOZAR centre taip pat vyko tarptautinė konferencija „Statant naujus miestus ir valstybes“, kurioje viena parodos kuratorių Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė M. Drėmaitė skaitė pranešimą apie Kauno moderniąją architektūrą.

Paroda surengta bendradarbiaujant BOZAR ir Lietuvos nacionalinei UNESCO komisijai, Lietuvos kultūros institutui, Kultūros ministerijai, Užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos ambasadai Belgijoje ir Nuolatinei atstovybei Europos Sąjungoje.

Daugiau informacijos apie renginius:

https://www.bozar.be/en/activities/148186-architecture-of-optimism

https://www.bozar.be/en/activities/148253-building-new-states-and-cities

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013706563/panorama (reportažas apie parodą nuo 35:15 min.)

https://www.unesco.lt/leidyba/renginiai/optimizmo-architektura-kauno-fenomenas-1918-1940