Birutės Kapustinskaitės pjesės „Terapijos“ premjera Pietų Korėjoje

Data

2019 11 29

Įvertinimas
0
Terapijos.jpg

Lapkričio 28 d. Seule pirmą kartą Azijoje pastatytas spektaklis pagal lietuvių dramaturgo pjesę – Birutės Kapustinskaitės „Terapijos“. Jau keletą metų Oskaro Koršunovo teatre sėkmingai rodomas kūrinys nuo šiol jaudins ir Pietų Korėjos žiūrovus.

Dalijamės B. Kapustinskaitės įspūdžiais po spektaklio premjeros.

„Esu šios pjesės ištraukas pristačiusi Pietų Afrikos Respublikoje ir Latvijoje vykusiose dirbtuvėse, tačiau tai pirmasis pjesės pastatymas užsienyje.

Viskas prasidėjo po „Sirenų“ festivalio, kuriame tuometė kultūros atašė Agnė Biliūnaitė supažindino su Helen Hy Hong, Pietų Korėjos teatro agente. Ji matė spektaklį ir negalėjo nustoti verkti. Kitą rytą, kai susitikome išgerti kavos, ji ir toliau negalėjo nustoti graudintis kalbėdama apie pjesę – kaip ją stipriai paveikė. Kalbėdamos apie tekstą, apie mūsų šalių kultūras supratome, kad labai daug dalykų mus jungia. 

Skrisdama į premjerą buvau tiesiog laiminga dėl tokios galimybės. Jau vien į korėjiečių raštą išverstas tekstas darė didelį įspūdį.

Tačiau pastatymas tiek režisūrine, tiek aktorine prasme labai artimas lietuviškam. Galbūt dėl to buvo nesudėtinga viską suprasti, galėjau atpažinti eilutę po eilutės, kur koks veiksmas tuo metu vyksta.

Galbūt gražiausias jausmas, kad gali girdėti savo tekstą nesuprantama kalba, bet žiūrint į auditoriją matyti, kad buvai suprasta. Žmonės reagavo panašiai kaip Lietuvoje, gal kiek santūriau. Vietomis juokėsi, vietomis šniurpščiojo. Po spektaklio, kaip ir Lietuvoje, galėjai matyti kelis pavienes moteris ir vyrus, dar bandančius nurimti ir surinkti save. Bet jausmas buvo taikus, manau, terapija įvyko ir čia, Pietų Korėjoje.

Esu labai laiminga matydama, kad susikalbėti kūryba gali būti žymiai paprasčiau, nei esame įpratę galvoti. Visus mus jungia tos pačios baimės, tie patys lūkesčiai ir tos pačios svajonės.“