Besiruošdama parodai Tel Avive metų pabaigoje, Izraelyje viešėjo menininkė Goda Palekaitė

Data

2018 04 16

Įvertinimas
1
Goda at ACAS.jpeg

Šių metų balandžio mėn. Goda Palekaitė vykdė meninį tyrimą Izraelyje - Jeruzalėje, Tel Avive, Haifoje ir net Negevo dykumoje. Vizito tikslas - meninis-antropologinis tyrimas, kurio metu kūrėja susitiko su įvairių sričių profesionalais (mokslininkais, teisininkais, menininkais ir kt.) siekdama giliau susipažinti su teisine bei religine Izraelio valstybės sandara ir etnokonfesine įvairove. Toks tyrimas pasitelktas siekiant vystyti ir įvietinti G. Palekaitės meninį projektą

Izraelyje, nagrinėjantį chazarų tautos istoriją ir mitologiją, atskleidžiantį prasminius kultūrinius šios istorijos sluoksnius, kurie tebeaktualūs ir šiandien, apmąstant mito ir istorijos takoskyrą ar tautinės tapatybės ribų neapibrėžtumą. 

Projektą, pavadinimu "Teisinės sapno pasekmės", menininkė pristatė ir Jeruzalės meno centre "Art Cube Artists Studios". Jo kulminacija įvyks šių metų pabaigoje šiuolaikinio meno galerijoje Raw Art Tel Avive, personalinėje G. Palekaitės parodoje. Tuo metu bus rodomas ir jos režisuotas performansas. 

G. Palekaitė -  dirba ir kuria tiek teatro, tiek šiuolaikinio vizualiojo meno laukuose, drąsiai jungdama scenografijos, kostiumo dizaino, piešimo, rašymo ir režisūros sritis. Ji taip pat vykdo antropologinį darbą, vykdydama lauko tyrimus apie teatrą ir šiuolaikinį meną. Šiuo metu Goda dirba tarp Vilniaus ir "a.pass" performanso ir scenografijos tyrimų instituto Briuselyje. 2017 m. įvyko jos ir Aaron Kahn režisuoto spektaklio "Dumblas" premjera Lietuvoje, jos darbai eksponuoti parodose "Calvert 22" galerijoje Londone bei Blaffer šiuolaikinio meno muziejuje Hjustone, JAV, o 2018 m. rugsėjį įvyks naujo jos performanso "Bakunin's cabinet" premjera Quiet Propaganda Studio Turine, Italijoje.

 

 

Projekto partneris - Lietuvos kultūros institutas.