Berlyne – režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklio „Trans Trans Trance“ premjera

Data

2018 06 01

Įvertinimas
1
6-Trans trans Trance.jpg

Šiandien Berlyne prasideda teatro festivalis „Radar Ost“, kuriame teatro mylėtojai birželio 1–2 dienomis pamatys lietuvių režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklį „Trans Trans Trance“ . Šiame OKT teatro spektaklyje vaidina aktorės – Dovilė Kundrotaitė, Jovita Jankelaitytė ir Adelė Šuminskaitė.

Festivalio „Radar Ost“ iniciatorius – vienas pagrindinių Berlyno teatrų – „Deutsches Theater“. Festivalis yra Dramaturgų teatro dienų („Autoren Theater Tage“) vyksiančio birželio 1–23 dienomis dalis. Jame pristatomi naujausi spektakliai iš Lietuvos, Gruzijos ir Lenkijos. Paklausta, kodėl būtent „Trans trans trance“ spektaklis pristatomas Berlyne, festivalio organizatorė Birgit Lengers pasidalino mintimis: „Spektaklis yra itin stiprus, drąsus ir sukrečiantis. Režisierė kuria stiprius vaizdinius grožio normų, moteriškumo, lyčių tema, šaržuodama juos priveda iki absurdo. The future is female!“  

„Trans Trans Trance“

Tai – spektaklis, kurio pirminė idėja buvo lytinės tapatybės ir moteriškumo tema. Jo dramaturgija buvo kuriama ne remiantis pjese, o repeticijų metu sukurta ir atrasta medžiagą. Tai iš atvirų pokalbių apie moteriškumą gimęs spektaklis, kurio tematiką kūrybinė komanda laikui bėgant išplėtė iki klausimo, kiek mus įtakoja ir formuoja lytinė tapatybė? Ar moteriškumas ir vyriškumas yra socialinis konstruktas, ar prigimties dėsnis? O jeigu peržengsime visuotinai suprantamą moteriškumo normą? Kur baigiasi lytis? Ar galima būti ir vyru, ir moterimi vienu metu? Socialinė aplinka, medijos ir visuomenės normatyvai mums lengvina paaiškinimą, kas yra vyras ir moteris, tačiau ar dvinarė lyčių sistema neapriboja mūsų mąstymo? Kas nutinka žmogui, jei jo vidus neatitinka jo išorės? Ar sunku priimti save tokį, koks esi iš tikrųjų, jeigu tave ne visada priima visuomenė? „Atsivėrimas neįvyksta tik vieną kartą žmogaus gyvenime. Tai kasdienė kelionė, kurioje kiekvienas turime eiti į save tam, kad galėtume ištverti kitą dieną.“ Spektaklio prodiuseriai – OKT/Vilniaus miesto teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija. (OKT informacija)

 

Daugiau informacijos apie festivalį: https://www.deutschestheater.de/en/programme/whats-on/trans_trans_trance/2883/