Baltijos šalių paroda Treviso komiksų festivalyje

Data

2017 09 08

Įvertinimas
0
Lina Itagaki komiksu paroda Treviso.png

Rugsėjo 21-24 d. vyks Treviso komiksų festivalis, kurių parodos bus skirtos ir Baltijos šalims. Paroda, pavadinta „Komiksai iki Baltijos jūros”, pristato šių metų garbės viešnias.

Parodai buvo atrinkti 18 autorių darbai, iš tos Europos dalies, kuri negarsėja sena komiksų tradicija, bet būtent čia, nuo naujojo tūkstantmečio pradžios išsivystė svarbi nepriklausoma komiksų scena dėl „Kuš!, Kitokia grafika” bei „Estijos komiksų asociacijos” veiklos, kurios bendradarbiauja su komiksų kūrėjais iš viso pasaulio. Parodos rengėjai šių institucijų veiklą apibūdina kaip ,,art comics“. Parodoje pristatomi ne tik ,,tradiciniai“ stalo komiksai, bet ir žadama daug netikėtumų, nes Baltijos šalių jaunieji menininkai yra įvaldę ir daugiau išraiškos formų – skulptūra, instaliacijos, animacija, tapyba.

Parodoje dalyvauja: Līva Kandevica, Zane Zlemeša, Mārtiņš Zutis, Oscar Pavlovskis, Anna Vaivare, Ingrīda Pičukāne,  Alise Gluškova, Anete Melece, Joonas Sildre, Elina Sildre, Veiko Tammjarv, Marko Mäetamm, Ann Pajuväli, Akvilė Magicdust, Titas Antanas Vilkaitis, Lina Itagaki, Miglė Anušauskaitė, Asta Did. Paroda kuruojama Emanuele Rosso bendradarbiaujant su kuš!. Parodos idėja įgyvendinta bendradarbiaujant su Latvijos pagrindiniu kultūros fondu, Lietuvos kultūros institutu bei Eesti Kultuurkapital.

Treviso komiksų festivalis, taip pat žinomas savo trumpiniu TCBF, yra tarptautinis komiksų meno ir iliustracijos festivalis vykstantis Treviso mieste, organizuojamas „Fumetti Trevize” kultūros asociacijos. Festivalio metu vyksta parodos, performansai, paskaitos ir dirbtuvės, daugybė veiklų, susijusių su komiksais, iliustracija, dizainu ir komunikacija. Čia susitinka komiksų kūrėjai ir iliustruotojai, yra kuriami tinklai ir vyksta bendradarbiavimas tarp institucijų, leidėjų ir kultūros asociacijos visame pasaulyje.

Parodos atidarymas rugsėjo 24 d., 13 val., paroda veiks iki spalio 4d.

Daugiau informacijos rasite: čia ir čia

 

 

Julija Reklaitė

Lietuvos Respublikos kultūros atašė Italijos Respublikoje