„Auksinė krivūlė“ už kultūros puoselėjimą – Kauno rajonui

Data

2018 10 12

Įvertinimas
2
Auksinė krivulė04.jpg

Spalio 12 d. kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) surengtose iškilmėse įteikė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą už pasiekimus kultūros srityje Kauno rajono savivaldybei. 

Daugelis Kauno rajono saviveiklos kolektyvų žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vasarą nuaidėjusioje Šimtmečio dainų šventėje Kauno rajono delegacija tarp kaimiškų savivaldybių buvo gausiausia:  14 folkloro ansamblių, 8 kapelos, 13 šokių kolektyvų, 5 suaugusiųjų ir 3 vaikų chorai, du orkestrai trys saviveikliniai teatrai, ansambliai – iš viso beveik tūkstantis saviveiklininkų.
Kauno rajono tautodailininkai už aukštą meistriškumą yra pelnę ne vieną „Aukso vainiką“, o medžio drožėjas iš Garliavos Adolfas Teresius šį titulą yra gavęs net tris kartus. Pakaunės kraštas garsėja festivaliais, šventėmis. Didžiulį gerbėjų būrį sutelkia Kulautuvoje vykstantis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“ ir Raudondvario „Ant pasaulio krašto“,  Zapyškio aitvarų festivalis, Samylų šventė „Iš marių dugno“, kiti renginiai. Raudondvario dvare įkūrus menų inkubatorių, atsirado puiki erdvė profesionaliajam menui. Čia veikia Martyno Levickio „accoAkademija“, įgyvendinami bendri projektai su Kauno filharmonija, Kauno nacionaliniu dramos teatru, Kauno valstybiniu muzikiniu teatru, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, vyksta muzikos festivaliai, parodos. 2022 metais Kauno rajonas kartu su Kauno miestu taps Europos kultūros sostine ir jau dabar vykdo daug bendrų projektų.

Tryliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų metu 14-os ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos verslo konfederacijos vadovai paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus, labiausiai tam tikrose srityse pasižymėjusias savivaldybes.