Apie Baltijos valstybių kultūros fondo steigimą buvo pranešta liepos mėnesį

Data

2018 11 16

Įvertinimas
1
LRKM.JPG

Kultūros ministerija pažymi, kad susitarimą dėl Baltijos valstybių kultūros fondo steigimo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Latvijos kultūros ministrė Dacė Melbardė ir Estijos kultūros ministras Indrekas Saaras pasirašė Rygoje šiemet liepos 8 dieną. Apie tai ir apie numatomą 100 tūkst. eurų kiekvienos šalies indėlį į šį fondą buvo pateikta informacija: 

http://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/lietuva-latvija-ir-estija-steigia-bendra-baltijos-valstybiu-kulturos-fonda

100 tūkst. eurų poreikis, kaip būtina Lietuvos dalis šio fondo veiklai, buvo nurodytas ir Kultūros ministerijos pateiktoje derybų dėl 2019 metų biudžeto pažymoje.

Todėl Kultūros ministerija atmeta Seimo nario Vytauto Juozapaičio viešojoje erdvėje pareikštus priekaištus dėl esą nutylėtų šių faktų.

Apie 100 tūkstančių eurų indėlį fondo veiklai dar kartą informuota ir 2018 spalio 26 d. Vilniuje vykstant Baltijos asamblėjai:

http://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/baltijos-salys-apie-savo-kultura-pasirengusios-kalbeti-kartu

Baltijos valstybių kultūros fondo lėšomis bus finansuojamos kultūrinio bendradarbiavimo programos, organizuojami bendri tarptautiniai kultūriniai renginiai. Fondas rems profesionalius projektus architektūros, vizualiųjų menų, dizaino, literatūros, muzikos, scenos menų, bibliotekų, muziejų ir archyvų srityse.