Anykščių kultūros centrui – kūrybinis impulsas naujoms veikloms

Data

2018 04 27

Įvertinimas
1
29314128_1639019829486569_36820660139327488_n.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson lankėsi po renovacijos atidarytame Anykščių kultūros centre. Atgimusio Anykščių kultūros centro vadovei Dijanai Petrokaitei ministrė įteikė Kultūros ministerijos premiją, kaip geriausiam aukščiausiosios kategorijos kultūros centrui 2018 m.

„Po ilgų metų darbo, pastangų, energijos pagaliau galime pasidžiaugti renovuotu Anykščių kultūros centru. Idėjas ir projektus reikia auginti, sudaryti menininkams ir kultūros darbuotojams būtinas ir palankias sąlygas. Tikiu, kad naujai atgimęs pastatas ir aukščiausios kategorijos kultūros centro Lietuvoje apdovanojimas įkvėps kūrybinei veiklai“, – teigė kultūros ministrė.

Anykščių kultūros centro rekonstrukcijos projektui užbaigti 2017 m. Kultūros ministerija skyrė 1, 5 mln. eurų Valstybės investicijos programos lėšų.

Šiame kultūros centre meninę saviraišką ugdo ir lavina per 500 bendruomenės narių, kurie dalyvauja net 21 mėgėjų meno kolektyvo veikloje, šeši iš jų – įvertinti Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro aukščiausiu mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimu „Aukso paukštė“. Kultūros centre buriasi meninio ugdymo, bendruomenės sutelktumo ir socialinės atskirties mažinimo programų kūrėjai.

Pasak kultūros ministrės, tiems, kas domisi kultūra Lietuvos regionuose, jau seniai žinomas Anykščių kaip kultūros ir menų miesto fenomenas. Mieste ir jo apylinkėse vyksta daugybė renginių – nuo etnografinių pasirodymų iki profesionaliosios muzikos koncertų, nuo įvairių parodų iki meno festivalių po atviru dangumi.

2012-aisiais Anykščiai sėkmingai įgyvendino profesionaliai parengtą, įspūdingą Lietuvos kultūros sostinės programą.

Kultūros ministrės teigimu, svarbų vaidmenį Anykščiuose užima ir kūrybinių industrijų plėtra. Anykščių menų inkubatorius tampa pavyzdžiu, kaip į regionus pritraukti jaunus kūrybingus žmones. Inkubatoriuje dirba 18 jaunų menininkų. Net trylika jaunų menininkų šeimų atvyko į Anykščius iš kitų Lietuvos vietovių ir čia apsigyveno pasinaudodami suteiktomis palankiomis sąlygomis, skirtomis mažoms ir vidutinėms įmonės, susijusioms su menu, įsikurti ir augti.